1.299,00€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.047,58€
Κωδικός PCarena:
6581050
Εγγύηση χαμηλότερης τιμής. Αν θέλετε καλύτερη τιμή, καλέστε μας στο 210.2241246
Δωρεάν Μεταφορικά
Εντός Αθηνών Καινούριο Προϊόν ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ
Εντός Αθηνών Καινούριο Προϊόν ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ
Χαρακτηριστικά
| Κατασκευαστής Ποδήλατου | RAYMON |
| Μοντέλο Ποδήλατου | RAYMON Tourray Select 27.5 electric bike |
| Επιδοτούμενο | Ναι - Προγράμματος Κινούμαι Ηλεκτρικά |
| Χρώμα Ποδήλατου | Πράσινο |
| Μέγεθος Ποδήλατου | Large |
| Ζάντες | Raymon VR24/DN619, 9×100/9×141 mm, 6 holes, HG freehub |
| Τύπος κινητήρα | Yamaha PW-Series |
| Υποβοήθηση | Ναι |
| Επίπεδα ηλεκτρικής υποβοήθησης | 4 |
| Αισθητήρες υποβοήθησης | Αισθητήρας ροπής |
| Σύστημα μείωσης της υποβοήθησης | Ναι. Διαθέτει σύστημα μείωσης της υποβοήθησης για ταχύτητα έως 25km/h |
| Ισχύς κινητήρα | 250 W |
| Ροπή κινητήρα | 70 Nm |
| Μπαταρία | Λιθίου |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 630 Wh |
| Χαρακτηριστικά μπαταρίας | 630Wh, 36 V integrated battery |
| Αυτονομία | 150 χλμ |
| Χειριστήριο ηλεκτροκίνησης | Yamaha Display A2, LCD, Micro-USB |
| Μέγιστη ταχύτητα | 25 km/h |
| Σύστημα πέδησης (φρένα) | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Μανέτες | Tektro Vela |
| Μέγεθος τροχού/ζάντας | 622c |
| Μέγεθος τροχών | 27.5 ιντσών |
| Πλάτος τροχών | 57 χιλιοστά |
| Τύπος τροχών/ελαστικά | Schwalbe Advancer Hybrid, Reflex |
| Πετάλια | Shimano PD-M520 |
| Σταντ | Ναι |
| Τύπος σκελετού | Κανονικός (Ανδρικό/Unisex) |
| Βάρος Ποδήλατου | 25.0 kg |
| Πίσω γρανάζια | Shimano CS-HG31, 11-34T |
| Φτερά | SKS PET |
| Ποτήρια | FSA NO.55R / 57SC / 57B |
| Φώτα | Herrmans MR4, 120 lm, Position light / AXA Blueline E, Position light |
| Ακτίνες | CN |
| Αλυσίδα | KMC e8S |
| Σέλλα | RAYMON Tourray Comfort / Raymon Ergo |
| Χειριστήρια | Yamaha Display A2 |
| Σχάρα | R Raymon Tour, MIK |
| Δισκοβραχίονας | Raymon FC17, με 38 δόντια |
| Χειρολαβές | Raymon Ergo, lock‑on |
| Ταχύτητες | 8 |
| Τύπος φρένων | Υδραυλικά δισκόφρενα |
| Κέντρα | DN619F, 6-bolt, 9×100 mm |
| Τιμόνι | Raymon Riser 31,8 mm, 680 mm, Sweep: 15 °, Rise: 30 mm |
| Ντίζα σέλλας | Raymon Ergo |
| Υλικό σκελετού | Αλουμίνιο |
| Πιρούνι | SR Suntour XCM32-ATB |
| Ανάρτηση | Εμπρός |
| Δαγκάνες | Tektro TR24 |
| Πίσω σασμάν | Shimano CS-HG31, 11-34T |
| Λαιμός | Raymon, KSA40, 40 mm, adjustable |
| Κατάσταση Προϊόντος | new |
Ηλεκτρικό Ποδήλατο πορείας RAYMON Tourray Select, διάμετρος τροχών 27,5 ιντσών, κινητήρας Yamaha, 250W μεσαίας τριβής, αφαιρούμενη μπαταρία 630Wh, αυτονομία 150 χλμ, αισθητήρας ροπής, υδραυλικά δισκόφρενα (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ)
1.299,00€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.047,58€
Προσαρμογή στις ανάγκες σας & αγορά
Περιγραφή Προϊόντος
Τεχνική Περιγραφή Ηλεκτρικού Ποδηλάτου Trekking RAYMON Tourray Select 27.5
ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΡΟΪΟΝ - ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ
Το RAYMON Tourray Select 27.5 αποτελεί ένα στιβαρό και πολυδιάστατο ηλεκτρικό ποδήλατο trekking, σχεδιασμένο για να καλύπτει μεγάλες αποστάσεις με μέγιστη άνεση. Με την αξιοπιστία του συστήματος Yamaha και την ευελιξία των τροχών 27.5 ιντσών, είναι ιδανικό τόσο για καθημερινή χρήση εντός πόλης όσο και για πολυήμερες εκδρομές (touring) σε ποικίλα τερέν.
Σύστημα Ηλεκτροκίνησης και Ελέγχου
- Κεντρικός Κινητήρας (Mid-Drive): Yamaha PW-Series. Ένας δοκιμασμένος κινητήρας ονομαστικής ισχύος 250W που αποδίδει ροπή 70 Nm. Η τοποθέτηση στη μεσαία τριβή εξασφαλίζει εξαιρετική ισορροπία και γραμμική υποβοήθηση, ανταποκρινόμενη άμεσα στην πίεση των πεντάλ.
- Μπαταρία Υψηλής Χωρητικότητας: Αποσπώμενη μπαταρία λιθίου 630 Wh. Η μεγάλη χωρητικότητα επιτρέπει εκτεταμένη αυτονομία, καθιστώντας το ποδήλατο κατάλληλο για απαιτητικές διαδρομές χωρίς την ανάγκη συχνής επαναφόρτισης.
- Κονσόλα Ελέγχου: Yamaha Display A2. LCD οθόνη με ενσωματωμένη θύρα Micro-USB για τη φόρτιση συσκευών, παρέχοντας όλες τις απαραίτητες πληροφορίες (ταχύτητα, επίπεδο μπαταρίας, mode υποβοήθησης) με υψηλή ευκρίνεια.
Πλαίσιο και Μηχανικά Μέρη
- Σκελετός: Alloy 6061 αλουμινίου, με ειδική σχεδίαση για την αφαίρεση της μπαταρίας και εσωτερική όδευση καλωδίων. Διαθέσιμο σε μεγέθη Large και X-Large.
- Σύστημα Ανάρτησης: Εμπρόσθιο πιρούνι SR Suntour XCM32-ATB (Coil) με διαδρομή 80 mm. Εξασφαλίζει την απορρόφηση κραδασμών σε ανώμαλο οδόστρωμα ή χωματόδρομους.
- Μετάδοση: Σύστημα 8 ταχυτήτων με οπίσθιο εκτροχιαστή Shimano Altus (RD-M310) και χειριστήρια Shimano SL-M315 Rapidfire Plus. Ο συνδυασμός δίσκου 38T εμπρός και κασέτας 11-34T πίσω καλύπτει όλο το φάσμα κλίσεων.
- Πέδηση: Υδραυλικά δισκόφρενα Tektro Vela (2-piston) με ρότορες 180mm εμπρός και 160mm πίσω, για ασφαλή επιβράδυνση σε κάθε είδους οδόστρωμα.
Εξοπλισμός και Περιφερειακά
- Τροχοί και Ελαστικά: Ζάντες Raymon VR24 σε συνδυασμό με ελαστικά Schwalbe Advancer Hybrid (27.5x2.25) με ανακλαστικές λωρίδες (Reflex) για αυξημένη ορατότητα και πρόσφυση.
- Φωτισμός: Εμπρόσθιος προβολέας Herrmans MR4 (120 lm) και οπίσθιο φανάρι AXA Blueline E, αμφότερα με λειτουργία Position light για ασφάλεια κατά τη στάση.
- Πρόσθετα: Σχάρα R Raymon Tour συστήματος MIK με αντοχή 25 kgr, φτερά SKS PET, ρυθμιζόμενο σταντ KSA40 και εργονομική σέλα Raymon Ergo.
Τεχνικά Χαρακτηριστικά (Specs)
- Κινητήρας: Yamaha PW-Series, 250W, 70Nm
- Μπαταρία: 630 Wh Li-ion
- Μετάδοση: Shimano Altus 8-Speed
- Φρένα: Tektro Vela Hydraulic Disc
- Ελαστικά: Schwalbe Advancer Hybrid 27.5x2.25
- Ανάρτηση: SR Suntour XCM32-ATB, 80mm
- Βάρος Σχάρας: Max 25 kg
Νομική Συμμόρφωση και Επιδοτήσεις
Το RAYMON Tourray Select είναι πλήρως εναρμονισμένο με την ευρωπαϊκή νομοθεσία (CE / EU έγκριση) και την κατηγορία EPAC (Electrically Power Assisted Cycle).
- Μέγιστη υποβοηθούμενη ταχύτητα: 25 km/h.
- Ονομαστική ισχύς: 250W.
- Νομικό καθεστώς: Αντιμετωπίζεται ως απλό ποδήλατο (δεν απαιτεί δίπλωμα, πινακίδες ή ασφάλεια).
- Επιλεξιμότητα: Το προϊόν πληροί τις προδιαγραφές του προγράμματος "ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ" για τη λήψη της σχετικής επιδότησης.
Ετικέτες:
hlektrika-podhlata-patinia
